איך מניחים מרבדי דשא מוכן

על מנת להניח מרבדי דשא מוכן בגינה, יש צורך בעבודת הכנה, אשר תאפשר לדשא “להיקלט” היטב באדמה ולגדול היטב. לאחר שנבחר סוג הדשא המתאים לגינה יש להתחיל בהכנות.

בשלב הראשון יש לנקות היטב את השטח, ולאחר מכן להשקות אותו בהרבה מים עד לרוויה של הקרקע,, על מנת לגרום לעשבים שוטים לנבוט. לאחר כ-12 יום, כאשר העשבים נבטו, יש לרסס אותם בקוטלי עשבים. את הפעולות הללו מומלץ לעשות בקיץ, אז הפעולה יעילה יותר. לעיתים יש צורך לחזור על הריסוס מספר פעמים. לאחר שהובסו כל העשבים השוטים, יש ליישר את הקרקע היטב וליצור בה שיפוע.

בשלב הבא יש להעשיר את האדמה באמצעותביו קומפוסט  אשר מעשיר אותה. לאחר פיזור הקומפוסט יש לתחח את האדמה באמצעות מגרפה או מכשיר תיחוח. בשלב הבא יש לדאוג להתקנה של מערכת השקיה מתאימה. מומלץ להתייעץ עם מומחים באשר לכמות ההשקיה הנדרשת לדשא שיונח במקום, ובאשר לתכנון הנכון ביותר של מערכת ההשקיה.

לבסוף ניתן להניח את מרבדי הדשא המוכן על פני השטח. את מרבדי הדשא יש להצמיד היטב זה לזה. לאחר שכל מרבדי הדשא הונחו היטב יש להשקות את הדשא היטב ולדאוג לשמור על רטיבות לכל תקופת קליטת הדשא. לאחר מכן כל מה שנותר הוא ליהנות מיופיו של הדשא.